Zrozum emocje i naucz się, jak z nich korzystać! Zapanuj po MISTRZOWSKU nad lękiem, strachem, niepokojem, smutkiem, gniewem – Patrycja Jakubowicz

Jeśli chcesz Zacząć Lepiej Sobie Radzić ze Swoimi emocjami – Opanować Lęk, Niepokój, Gniew – Musisz to Przeczytać. 

Szczęśliwych Kursantów I Ich Liczba Cały Czas Rośnie...

Dołącz do nas na Facebook, Twitter, żeby być na bieżąco. Zasubskrybuj kanał na YouTube i korzystaj z bezpłatnej wiedzy na Blogu. 

Na Jakim Etapie Rozwoju Inteligencji Emocjonalnej jesteś?

Większość ludzi oscyluje gdzieś między Analfabetyzmem, a Mistrzostwem Emocjonalnym. Sprawdź, w którym miejscu tej osi Ty jesteś i zobacz, jakie są dalsze etapy rozwoju. Sprawdź co możesz osiągnąć, jeśli zaczniesz pracować nad emocjami. 

4 Etapy Rozwoju Emocjonalnego: 

 • Analfabetyzm Emocjonalny  – osoba na tym etapie rozwoju, nie rozumie emocji innych ludzi, często wogóle ich nie dostrzega i nie bierze pod uwagę. Z trudem przychodzi jej również zauważenie i zrozumienie tego co sama czuje. Nie umie wyrażać i nazywać swoich stanów uczuciowych. Nawet jesli jej emocje są widoczne dla wszystkich wokół, ona sama może uważać, że nic nie czuje.  Dla takich osób charakterystyczny jest stan odcięcia od emocji, od świadomości własnego ciała i wypieranie niewygodnych uczuć, pragnień, czy faktów dotyczących rzeczywistości. 
 • Rozhamowanie Emocjonalne – osoba na tym etapie bardzo żywo wyraża swoje emocje, zwłaszcza te negatywne, choć często nie do końca sama rozumie co czuje i dlaczego. Może reagować ekspresją złości, gniewu, agresji na każdy dyskomfort emocjonalny. Często doświadcza negatywnych emocji – smutku, niepokoju, gniewu. Może w nieskończoność przeżywać wydarzenia z przeszłości i związane z nimi emocje lub…w wybuchu złości rozładowuje szybko swój dyskomfort i zapomina o sprawie, nie rozumiejąc reakcji otoczenia. Jej paleta emocji (tych, z których zdaje sobie sprawę) i strategie radzenia sobie z nimi, jest bardzo uboga. Często umie określić wyłącznie czy czuje się dobrze, czy źle. Nie panuje nad emocjami, nie umie lub nie chce ich kontrolować (wybuchy złości rozładowują jej napięcie i poprawiają nastrój). Nie rozumie emocji innych ludzi. Często nie liczy się z ich uczuciami. 
 • Świadomość Emocjonalnana tym etapie, osoba coraz bardziej jest świadoma emocji swoich i innych ludzi. Wie co czuje, umie przewidzieć swoje reakcje emocjonalne, podejmuje decyzje w oparciu o dane zarówno dotyczące emocji, jak i danych obiektywnych, racjonalnych. Umie wyrażać i nazywać swoje emocje. Potrafi odroczyć wyrażenie emocji, jeśli uzna, że tak będzie dla niej korzystniej. Rozwija swoją zdolność samoregulacji emocjonalnej, czyli świadomego wpływu na to, jak się czuje. Wie co ma zrobić, żeby poczuć się lepiej w sytuacji dyskomfortu. Ma bogatą paletę emocji, których doświadcza, jest świadoma i umie nazwać. Ma różne strategie emocjonalne, które stosuje świadomie, w zależności od tego, jak chce odpowiedzieć w danej sytuacji. Ma dobry kontakt z ciałem, zauważa i właściwie interpretuje fizjologiczne przejawy pobudzenia emocjonalnego. Bierze pod uwagę swoje emocje, używa ich do podniesienia jakości swojego działania i myślenia. Zarządza emocjami w sposób świadomy, w pełni utrzymując panowanie nad swoim działaniem. 
 • Mistrzostwo Emocjonalne – mistrzostwo emocjonalne to nie tylko idealne opanowanie umiejętności z poziomu  Świadomości Emocjonalnej, ale również rozwinięcie Wolności Emocjonalnej i zdolności z zakresu Alchemii Emocjonalnej. Mistrz Emocji potrafi wywołać stan emocjonalny, który jest dla niego najbardziej korzystny w danej sytuacji. Może wybierać, czy chce doświadczać aktualnych emocji, czy woli zmienić swój stan emocjonalny na bardziej przydatny, przyjemny. Umie zauważać schematy emocjonalne, które nim kierują i je zmieniać. Jest świadomy schematów myślowych, które wywołują w nim konkretne emocje i potrafi przerwać cykl reakcji myśl-ciało-emocja-zachowanie lub…przyglądać im się w spokoju, nie pozwalając by nim kierowały. Wie, jak wpływać na emocje na poziomie umysłu  i fizjologii. Potrafi wykorzystać wszystkie stany emocjonalne, jako źrodło informacji, energii i ewentualnej zmiany, adaptacji. Wie, jak przekształcać trudne emocje, w emocje pożyteczne i pożądane np gniew w odwagę i motywację. Regularnie stosuje techniki detoxu emocjonalnego, dbając o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. 

Czy już wiesz, na jakim etapie jesteś teraz? Czy jesteś gotów  zdobyć wiedzę i umiejętności, które przeniosą Cię na wyższy poziom? 

Jeśli jesteś gotów poznać wiedzę i techniki, od których możesz rozpocząć budowanie swojego Mistrzostwa Emocjonalnego – pobierz TERAZ bezpłatny raport “Wolność i Alchemia Emocjonalna”. 

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji – czytaj dalej. 

Wolność i alchemia emocjonalna - darmowy raport - okładka

Co Znajdę w Raporcie "Wolność i Alchemia Emocjonalna"?

Sięgnij po “Wolność i Alchemię Emocjonalną”, żeby zdobyć następującą wiedzę i umiejętności: 

 • zacznij rozumieć emocje swoje i cudze; dowiedz się, w jaki sposób odczuwamy emocje w ciele, a w jaki sposób wyrażamy je na zewnątrz (mimika, pantomika – postawa ciała);
 • dowiedz się, co się dzieje w Twoim ciele pod wpływem emocji – zacznij zauważać fizjologiczne objawy poszczególnych stanów emocjonalnych; żeby szybciej zauważać, identyfikować i nazywać swoje uczucia; 
 • Zrozum, jaki jest sens i cel emocji – do czego są nam potrzebne, do czego służą, jak możesz je wykorzystać; 
 • Dowiedz się, z czego składa się emocja, ile tak naprawdę trwa i jak możesz na nią wpływać, oddziaływujac na poszczególne elementy; 
 • Bądź świadomy tego, jak emocje wpływają na twoje myślenie i działanie;
 • Poznaj pełną paletę emocji i poszerz swoją zdolność zauważania, uświadamiania i nazywania ich w sposób adekwatny; 
 • Naucz się, jak możesz na codzień dbać o swoja równowagę emocjonalną, dokonując detoksu emocjonalnego; 
 • Zwiększ swoją świadomość ciała i emocji w ciele;
 • Dowiedz się czym jest Wolność Emocjonalna i Alchemia Emocjonalna – naucz się, jak przekształcać emocje negatywne tak, by były dla Ciebie pożyteczne;
 • poznaj i wykorzystaj 5 Technik Rozwijania Inteligencji Emocjonalnej i panowania nad emocjami; 

A co jeśli chciałbym dostać więcej wiedzy i umiejętności? 

W takim wypadku, sięgnij do ebooka Świadome Emocje – Wolność i Alchemia Emocjonalna”

Wolałbym, żeby ktoś mnie tego nauczył. Słabo sobie radzę z nauką z książek. Czy jest taka możliwość? 

Tak, możesz teraz zapisać sie na czterotygodniowy intensywny Trening Inteligencji Emocjonalnej – Mistrzostwo Emocjonalne.