Jakiś czas temu, umówił się ze mną na spotkanie pewien pan. Pan był znajomym znajomego i zadzwonił do mnie mówiąc, że widział moje szkolenie i ma dla mnie bardzo korzystną propozycję. Korzystną propozycją okazała się być próba zwerbowania mnie do marketingu sieciowego, zajmującego się sprzedażą usług w branży ubezpieczeniowej. Jednym z kluczowych elementów przemowy rekrutacyjnej,  było stwierdzenie ” To bzdury, że pieniądze szczęścia nie dają! “.

 

 

Mało kto w naszym kraju przyzna się publicznie, że pieniądze są dla niego sprawą podstawową w życiu i, że bez nich nie umie być szczęśliwy.

 

Spójrzmy jednak na to z takiej perspektywy, czy umiesz być szczęśliwy, gdy Ty sam lub ktoś Ci bardzo bliski jest chory, wizyta na NFZ wymaga czekania przez kilka miesięcy, a Ty nie masz środków, żeby skorzystać z prywatnej służby zdrowia?

 

Czy przysparza Ci szczęścia co miesięczne martwienie się o to, jak przetrwasz do 30-tego i czy uda Ci się w tym miesiącu zapłacić wszystkie rachunki?

 

Czy cieszysz się na myśl o tym, że Twoja rodzina w tym roku nie wyjedzie na wakacje i dziecko spędzi lato w mieście, bo nie stać Cię na to, żeby gdzieś pojechać? Myślę, że każdy się zgodzi, że żadna z tych okoliczności nie przyczyni się do naszego szczęścia.

 

A czy lubisz chodzić do kina? Czytać książki? Słuchać muzyki? Czy sprawia Ci przyjemność, gdy możesz ukochaną osobę zaprosić na obiad do restauracji? Wyjść ze znajomymi do klubu? Kupić wymarzony prezent komuś Ci bliskiemu? Spakować rzeczy i wyjechać za granicę na kilka dni. Czy czujesz się wtedy szczęśliwy? Ja tak.

 

Wszystkie te sytuacje mają pewien wspólny mianownik – pieniądze. Można być bogatym i nieszczęśliwym, można być biednym i cieszyć się szczęściem. Zgadzam się, że pieniądze nie są najważniejszym czynnikiem dającym szczęście, ale bardzo ułatwiają robienie rzeczy i zbieranie doświadczeń, które ten poziom szczęścia podnoszą.

 

Może więc pora porzucić postawę pt “nie zależy mi na pieniądzach” i przyznać, że pieniądze są w życiu ważne, a następnie nauczyć się, jak postępować, żeby po prostu te pieniądze mieć.

 

Wierzę w wiedzę i w świadomość. Wierzę, że całą wiedzę, której potrzebuję, żeby dobrze funkcjonować, mogę znaleźć w książkach. Wierzę też, że wszystkiego jestem w stanie się nauczyć, jeśli tylko bardzo tego chcę. A tym czego się nauczę, dzielę się z innymi ludźmi. Bo to jest to co mnie daje szczęście – zdobywanie, stosowanie i przekazywanie wiedzy :).

 

Teraz na celownik wzięłam temat finansów, bo czuję, że potrzebuję nad nim popracować. A wszystko to, czego się dowiem z przeczytanych książek, znajdziesz właśnie tutaj – w CZYTELNI :).

 

Zapraszam do lektury pojawiających się recenzji przeczytanych pozycji.

Oceń jak Ci się podobało;
[Total: 3 Average: 4.3]
Czy pieniądze są ważne?

Komentarze

Tagged on:         

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares